Ziar editat de SC VLP Media Crew SRL
© 2021 Salut, Dobrogea! - Ziar de informare și atitudine

Contact:

Director: Manuela LUNGU-MOLDOVEANU

Actualitate

Pe ce se duc milioanele de euro: Constanța, repetentă la reciclare

Cu aproape zece milioane de euro dați anual pe salubrizare, Constanța este repetentă la reciclare. De anul viitor, primăria va plăti și mai mult societății

Administrație

Chițac a semnat: Primăria începe alte șantiere în Constanța

Constanța arată mai degrabă a șantier, decât a oraș. Nici unul dintre proiectele demarate de actuala administrație nu a fost finalizat, iar muncitori la lucru

Sport

Mircea-Andrei Cazan, campionul Constanței la șah

Pe 19 noiembrie s-a desfășurat la Constanța a 69-a ediție a Campionatului Municipiului la Șah. Conform listei de start s-au prezentat 50 de jucători cu

Actualitate

Cine intră și când la Târgul de Crăciun

Târgul de Crăciun își deschide porțile în această seară. Evenimentul dedicat sărbătorilor de iarnă are loc în Parcul Arheologic. De pe 1 Decembrie, vizitatorii târgului

Actualitate

Primăria, propuneri și amenzi pentru accesul în Peninsulă

  Primăria Constanța informează prin intermediul unei comunicări pe pagina sa de socializare că aleșii locali ar fi ajuns la un consens cu privire la

Cultură

Ziua Dobrogei marcată și la Constanța

Ziua Dobrogei, sărbătorită pe 14 noiembrie, este marcată și la Constanța printr-o serie de evenimente ce reunesc autorități locale și minorități naționale care conviețuiesc în

Administrație

Parcul Tomis II va fi reabilitat

          Anterioară Următoare Primăria Constanța anunță că parcul Tomis II va fi reabilitat. Reprezentanții administrației locale spun că spațiul urban va

Economie

Cine și ce construiește: Mobipark și Euro Vial Residence – blocuri de opt și nouă etaje

Pe 2 noiembrie, Primăria Constanța a emis două autorizații de construire pentru doi dezvoltatori imobiliari ce vor construi noi imobile de opt, respectiv nouă etaje.

Administrație

Angajații Polaris împrăștie gunoaiele pe stradă

Constanța este departe de a fi un oraș curat, iar acest fapt ne face să plecăm ochii în pământ atunci când vedem cum arată ale

Politică

USR: „Solicităm demisia City Managerului Municipiului Constanța”

„Consilierii USR au solicitat Primăriei Constanța raportul de evaluare și activitate al managerului Spitalului de Boli Infecțioase Constanța. Din păcate s-au lovit de un zid